BRAK BARIER ARCHITEKTONICZNYCH

Przedszkole znajduje się:

  • na cichej, zalesionej , ogrodzonej i monitorowanej działce o powierzchni 2070 m.kw.
  • w parterowym budynku bez barier architektonicznych,  o powierzchni 610 m.kw
  • z dala od zgiełku miasta
  • z bardzo dobrym dojazdem.

 

SALE

Pomieszczenia przedszkola „Aniołkowo” to duże przestronne sale utrzymane w ciepłym klimacie

Otoczenie w Salach jest przygotowane specjalnie dla dzieci: materiały Montessori są prezentowane na otwartych półkach w rozmiarze dziecięcym, dzięki czemu podopieczni mogą z łatwością wybrać to, nad czym chcą w danym momencie pracować.

Materiały Montessori mają na celu pobudzenie dziecka do logicznego myślenia i odkrywania. Rozwijają zmysły i koordynują ruch w przygotowaniu do czytania, pisania i liczenia. Dziecko uczy się poprzez ćwiczenia z prezentowanymi materiałami.

SALA GIMNASTYCZNA

Posiadamy salę gimnastyczną przystosowaną do zajęć gimnastycznych i tanecznych, występów, spotkań z rodzicami oraz terapii SI. Jest to również miejsce, gdzie nawet przy złej pogodzie dzieci będą miały zapewnioną możliwość  ruchu.

DUŻY OGRÓD

Dzieci biorą  udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu i kształcących wyprawach terenowych.

Teren, na którym znajduje się nasze przedszkole rozciąga się na duży leśny  ogród, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Nasz duży, piękny ogród jest doskonałym miejscem do obserwacji i odkrywania przyrody, biegania, zabawy w piaskownicy. Dużą atrakcją  są stoiska badawcze , gdzie Dzieci poznają właściwości materiałów przyrodniczych .

Jesteśmy świadomi  korzyści płynących z przebywania dzieci na świeżym powietrzu   dlatego nasi podopieczni codziennie spędzają czas na placu zabaw.