Nieodpłatne :

Gimnastyka Smyka 

– zabawy i ćwiczenia ruchowe w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości. Zajęcie te zaspokajają naturalną potrzebę ruchu dziecka, usprawniają małą i dużą motorykę, a także rozwijają aktywność w zabawie i umiejętność współpracy z rówieśnikami. Dodatkowo dzięki aktywności fizycznej wprawiają dziecko w radosny nastrój i dobre samopoczucie. Opłata za zajęcia zawarta  jest w czesnym..

 RYTMIKA

 Zajęcia odbywają się cyklicznie  2 x w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych.  Celem zajęć umuzykalniających jest kształtowanie poczucia rytmu, utrzymania równego tempa , dynamiki głosu . Są to na przykład ćwiczenia i zagadki słuchowe, zabawy wysnute z treści piosenek, gry i zabawy muzyczne, ćwiczenia z określaniem wysokości dźwięku i kierunku linii melodycznej.
Dzieci uczą się piosenek , melodii, same tworzą akompaniament do piosenki . Poznają i grają na instrumentach muzycznych. Uczestniczą w zabawach ruchowych  przy akompaniamencie. Przygotowują inscenizacje na występy okolicznościowe .

Opłata za zajęcia zawarta  jest w czesnym.

JĘZYK ANGIELSKI

Od września 2011r. przedszkole realizuje program nauczania języka angielskiego w konwencji bilingwalnej tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. W każdej grupie jest dwóch nauczycieli edukacji przedszkolnej, jeden z nich z uprawnieniami nauczania języka angielskiego  prowadzi zajęcia dydaktyczne i konwersację z dziećmi  tylko w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie prowadzi się podczas zajęć dydaktycznych. Opłata za zajęcia zawarta  jest w czesnym.

Płatne :

Taniec 

Zajęcia wpływają pozytywnie na koordynację ruchową i sprawność fizyczną, a zdobyte w przedszkolu umiejętności przydadzą się w każdej technice tanecznej. Wszystkie umiejętności dzieci przyswajają sobie poprzez zabawy i ćwiczenia przy muzyce, rozwijając także swój słuch i wrażliwość muzyczną.

 

CERAMIKA 

Kreatywne zajęcia , które uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, małą motorykę. Na zajęciach  Dzieci tworzą oryginalne przedmioty i dekoracje. Techniki , przy użyciu , których dzieci tworzą swoje dzieła to między innymi  : budowanie z wałeczków, modelowanie z bryły, wycinanie form ażurowych, układanie mozaiki, płaskorzeźba . 

Pianinka

Dzieci uczą się   grać proste melodie i piosenki, poznają teoretyczne „ABC” czyli  - między innymi - jak nazywają się nutki, w jakim miejscu na klawiaturze „mieszkają”, czym się różnią między sobą. Zajęcia są jednocześnie nauką i zabawą, umuzykalnianiem i relaksem.

Liczne badania dowodzą, iż nauka gry na instrumentach klawiszowych wpływa na ogólny rozwój funkcji poznawczych u dziecka, a nawet na podwyższenie jego ilorazu inteligencji. Dziecko w czasie gry aktywizuje postrzeganie, pamięć, uwagę i język, angażuje się nie tylko w procesy odtwórcze, ale i twórcze – uruchamia wyobraźnię, jest kreatywne.

Przedszkoliada

to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. System ma na celu zapoznanie przedszkolaków z ruchem, kulturą fizyczną i zdrowym trybem życia.

 Stawia na wszechstronny rozwój ruchowy i podstawy takich dyscyplin sportowych jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka i piłka ręczna.
Projekt jest unikatowy na skalę światową, a w jego rozwój włączyły się wybitne autorytety naukowe i sportowe oraz 200 firm i instytucji w całym kraju, na czele z Ministerstwem Sportu i Turystyki i Polskim Komitetem Olimpijskim.

Legorobotyka

Zajęcia z robotyki to fascynujące warsztaty będące połączeniem budowania robotów, elementów informatyki i świetnej, kreatywnej zabawy! Pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata dzieci w pasję tworzenia. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, hobby i niebanalną, nieszablonową formą spędzania wolnego czasu. Dzieci, wykorzystując najnowocześniejsze materiały dydaktyczne Lego Education WeDo, projektują, budują i ożywiają roboty, odkrywają fascynujący świat techniki, mechaniki i robotyki.